Предлошка:Country data Британска Гвајана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Британска Гвајана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of British Guiana (1919–1955).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британска Гвајана Наслов на главата статија (Британска Гвајана)
flag alias Flag of British Guiana (1919-1955).svg Назив на сликата (File:Flag of British Guiana (1919-1955).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: