Предлошка:Country data Брисел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Брисел е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Брисел Наслов на главата статија (Брисел)
flag alias Flag of the Brussels-Capital Region (1991–2015).svg Назив на сликата (File:Flag of the Brussels-Capital Region (1991–2015).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Брисел}} Брисел
  • {{знамеикона|Брисел}}Брисел