Прејди на содржината

Предлошка:Country data Брегот на Слоновата Коска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Брегот на Слоновата Коска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Брегот на Слоновата Коска

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Брегот на Слоновата Коска Наслов на главата статија (Брегот на Слоновата Коска)
flag alias Flag of Côte d'Ivoire.svg Назив на сликата (File:Flag of Côte d'Ivoire.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CIV (преглед) Брег на Слоновата Коска Брег на Слоновата Коска
Côte d'Ivoire (преглед) Брег на Слоновата Коска Брег на Слоновата Коска

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување