Предлошка:Country data Бранденбург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Бранденбург е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Brandenburg.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бранденбург Наслов на главата статија (Бранденбург)
flag alias Flag of Brandenburg.svg Назив на сликата (File:Flag of Brandenburg.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Бранденбург}} Бранденбург
  • {{знамеикона|Бранденбург}}Бранденбург