Прејди на содржината

Предлошка:Country data Бенелукс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бенелукс е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бенелукс Наслов на главата статија (Бенелукс)
flag alias Flag of Benelux.svg Назив на сликата (File:Flag of Benelux.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Бенелукс}} Бенелукс
  • {{знамеикона|Бенелукс}}Бенелукс


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: