Предлошка:Country data Белизе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Белизе е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Белизе Наслов на главата статија (Белизе)
flag alias Flag of Belize.svg Назив на сликата (File:Flag of Belize.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BLZ (преглед) Белизе Белизе
BIZ (преглед) Белизе Белизе

Пример за употреба

  • {{знаме|Белизе}} Белизе
  • {{знамеикона|Белизе}}Белизе

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BLZ}}Белизе
  • {{државнознаме|BLZ}} Белизе
  • {{знаме|BLZ}} Белизе

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: