Предлошка:Country data Белгија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Белгија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Белгија Наслов на главата статија (Белгија)
flag alias Flag of Belgium (civil).svg Назив на сликата (File:Flag of Belgium (civil).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
stateFlag of Belgium.svgFlag of Belgium.svg
navalNaval Ensign of Belgium.svgNaval Ensign of Belgium.svg
air forceAir Force Ensign of Belgium.svgEnsign of Belgian Air Force.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БЕЛ (преглед) Белгија Белгија

Пример за употреба

  • {{знаме|Белгија}} Белгија
  • {{знамеикона|Белгија}}Белгија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Белгија|state}} Белгија
  • {{знамеикона|Белгија|state}}Белгија

Употреба на алијас за пренасочување