Предлошка:Country data Баскија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Баскија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Basque Country.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Баскија Наслов на главата статија (Баскија)
shortname alias Баскија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Basque Country.svg Назив на сликата (File:Flag of the Basque Country.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Баскија}} Баскија
  • {{знамеикона|Баскија}}Баскија
  • {{државнознаме|Баскија}} Баскија