Предлошка:Country data Барбадос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Барбадос е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Барбадос Наслов на главата статија (Барбадос)
flag alias Flag of Barbados.svg Назив на сликата (File:Flag of Barbados.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1885Flag of Barbados (1870–1966).svgFlag of Barbados (1870–1966).svg
1958Flag of Barbados (1870–1966).svgFlag of Barbados (1870–1966).svg
navalNaval Ensign of Barbados.svgNaval Ensign of Barbados.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BRB (преглед) Барбадос Барбадос
BAR (преглед) Барбадос Барбадос

Пример за употреба

  • {{знаме|Барбадос}} Барбадос
  • {{знамеикона|Барбадос}}Барбадос

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Барбадос|1885}} Барбадос
  • {{знамеикона|Барбадос|1885}}Барбадос

Употреба на алијас за пренасочување