Предлошка:Country data Балеарски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Балеарски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Balearic Islands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Балеарски Острови Наслов на главата статија (Балеарски Острови)
flag alias Flag of the Balearic Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Balearic Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: