Предлошка:Country data Баварија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Баварија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Баварија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Баварија Наслов на главата статија (Баварија)
flag alias Flag of Bavaria (lozengy).svg Назив на сликата (File:Flag of Bavaria (lozengy).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
stripedFlag of Bavaria (striped).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Баварија}} Баварија
  • {{знамеикона|Баварија}}Баварија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Баварија|striped}} Баварија
  • {{знамеикона|Баварија|striped}}Баварија