Прејди на содржината

Предлошка:Country data Ајдахо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ајдахо е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ајдахо Наслов на главата статија (Ајдахо)
flag alias Flag of Idaho.svg Назив на сликата (File:Flag of Idaho.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Ајдахо}} Ајдахо
  • {{знамеикона|Ајдахо}}Ајдахо