Предлошка:Country data Аргентина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Аргентина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Аргентина Наслов на главата статија (Аргентина)
flag alias Flag of Argentina.svg Назив на сликата (File:Flag of Argentina.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
altFlag of Argentina (alternative).svgFlag of Argentina (alternative).svg
1831Flag of the Argentine Confederation.svgFlag of the Argentine Confederation.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
АРГ (преглед) Аргентина Аргентина

Пример за употреба

  • {{знаме|Аргентина}} Аргентина
  • {{знамеикона|Аргентина}}Аргентина

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Аргентина|alt}} Аргентина
  • {{знамеикона|Аргентина|alt}}Аргентина

Употреба на алијас за пренасочување