Предлошка:Country data Арагон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Арагон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Aragon.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Арагон Наслов на главата статија (Арагон)
flag alias Flag of Aragon.svg Назив на сликата (File:Flag of Aragon.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Арагон}} Арагон
  • {{знамеикона|Арагон}}Арагон