Предлошка:Country data Апулија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Апулија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Apulia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Апулија Наслов на главата статија (Апулија)
flag alias Flag of Apulia.svg Назив на сликата (File:Flag of Apulia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Апулија}} Апулија
  • {{знамеикона|Апулија}}Апулија