Предлошка:Country data Андора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Андора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Андора

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Андора Наслов на главата статија (Андора)
flag alias Flag of Andorra.svg Назив на сликата (File:Flag of Andorra.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1806Flag of Andorra (1806–1866).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
АНД (преглед) Андора Андора

Пример за употреба

  • {{знаме|Андора}} Андора
  • {{знамеикона|Андора}}Андора

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Андора|1806}} Андора
  • {{знамеикона|Андора|1806}}Андора

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|АНД}}Андора
  • {{државнознаме|АНД}} Андора
  • {{знаме|АНД}} Андора