Предлошка:Country data Андалузија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Андалузија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Andalucía.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Андалузија Наслов на главата статија (Андалузија)
flag alias Flag of Andalucía.svg Назив на сликата (File:Flag of Andalucía.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Андалузија}} Андалузија
  • {{знамеикона|Андалузија}}Андалузија