Предлошка:Country data Американски Девствени Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Американски Девствени Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Американски Девствени Острови Наслов на главата статија (Американски Девствени Острови)
shortname alias Американски Девствени Острови (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the United States Virgin Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the United States Virgin Islands.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VIR (преглед) Американски Девствени Острови Американски Девствени Острови
ISV (преглед) Американски Девствени Острови Американски Девствени Острови
United States Virgin Islands (преглед) Американски Девствени Острови Американски Девствени Острови

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување