Предлошка:Country data Амапа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Амапа е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandeira do Amapá.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Амапа Наслов на главата статија (Амапа)
flag alias Bandeira do Amapá.svg Назив на сликата (File:Bandeira do Amapá.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Амапа}} Амапа
  • {{знамеикона|Амапа}}Амапа