Предлошка:Country data Алагоас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Алагоас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandeira de Alagoas.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алагоас Наслов на главата статија (Алагоас)
flag alias Bandeira de Alagoas.svg Назив на сликата (File:Bandeira de Alagoas.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Алагоас}} Алагоас
  • {{знамеикона|Алагоас}}Алагоас