Предлошка:Country data Акре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Акре е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Акре Наслов на главата статија (Акре)
shortname alias Акре (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Bandeira do Acre.svg Назив на сликата (File:Bandeira do Acre.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Акре}} Акре
  • {{знамеикона|Акре}}Акре
  • {{државнознаме|Акре}} Акре