Предлошка:Country data Австроунгарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Австроунгарија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Австроунгарија Наслов на главата статија (Австроунгарија)
flag alias Flag of Austria-Hungary 1869-1918.svg Назив на сликата (File:Flag of Austria-Hungary 1869-1918.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalПодатотека:Austria-Hungary-flag-1869-1918-naval-1786-1869-war.svgAustria-Hungary-flag-1869-1918-naval-1786-1869-war.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Пример за употреба