Предлошка:Country data Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Австрија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Австрија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Австрија Наслов на главата статија (Австрија)
flag alias Flag of Austria.svg Назив на сликата (File:Flag of Austria.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
empireFlag of the Habsburg Monarchy.svg
stateFlag of Austria (state).svg
warAustria-Hungary-flag-1869-1914-naval-1786-1869-merchant.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
АВТ (преглед) Австрија Австрија

Пример за употреба

  • {{знаме|Австрија}} Австрија
  • {{знамеикона|Австрија}}Австрија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Австрија|empire}} Австрија
  • {{знамеикона|Австрија|empire}}Австрија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: