Предлошка:Country data Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Австралија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Австралија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Австралија Наслов на главата статија (Австралија)
shortname alias Австралија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Australia.svg Назив на сликата (File:Flag of Australia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Australia.svg
air forceAir Force Ensign of Australia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Австралија}} Royal Australian Navy
  • {{знамеикона|Австралија|naval}}Австралија

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

  • {{воено воздухопловство|Австралија}} Royal Australian Air Force
  • {{знамеикона|Австралија|воено воздухопловство}}Австралија

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
АВС (преглед) Австралија Австралија
AUS (преглед) Австралија Австралија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: