Предлошка:Country data Џерси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Џерси е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Џерси

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Џерси Наслов на главата статија (Џерси)
flag alias Flag of Jersey.svg Назив на сликата (File:Flag of Jersey.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
oldFlag of Jersey (pre 1981).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
JEY (преглед)Предлошка:Country data JEYПредлошка:Country data JEY

Пример за употреба

  • {{знаме|Џерси}} Џерси
  • {{знамеикона|Џерси}}Џерси

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Џерси|old}} Џерси
  • {{знамеикона|Џерси|old}}Џерси

Употреба на алијас за пренасочување