Предлошка:Country data Њу Хемпшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Њу Хемпшир е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Њу Хемпшир Наслов на главата статија (Њу Хемпшир)
flag alias Flag of New Hampshire.svg Назив на сликата (File:Flag of New Hampshire.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Њу Хемпшир}} Њу Хемпшир
  • {{знамеикона|Њу Хемпшир}}Њу Хемпшир