Предлошка:Country data Њуфаундленд и Лабрадор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Њуфаундленд и Лабрадор е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Њуфаундленд и Лабрадор

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Њуфаундленд и Лабрадор Наслов на главата статија (Њуфаундленд и Лабрадор)
flag alias Flag of Newfoundland and Labrador.svg Назив на сликата (File:Flag of Newfoundland and Labrador.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1952Flag of the United Kingdom.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: