Предлошка:Country data Њуфаундленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Њуфаундленд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Њуфаундленд (доминион) Наслов на главата статија (Њуфаундленд (доминион))
shortname alias Њуфаундленд (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Dominion of Newfoundland Red Ensign.svg Назив на сликата (File:Dominion of Newfoundland Red Ensign.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: