Предлошка:Country data Јута

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јута е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јута

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јута Наслов на главата статија (Јута)
flag alias Flag of Utah.svg Назив на сликата (File:Flag of Utah.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Јута}} Јута
  • {{знамеикона|Јута}}Јута