Предлошка:Country data Јукон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Јукон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јукон Наслов на главата статија (Јукон)
flag alias Flag of Yukon.svg Назив на сликата (File:Flag of Yukon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1956Blue Ensign of the Yukon Territory.svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Јукон}} Јукон
  • {{знамеикона|Јукон}}Јукон

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јукон|1956}} Јукон
  • {{знамеикона|Јукон|1956}}Јукон