Предлошка:Country data Јужноафрикански Сојуз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Јужноафрикански Сојуз е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of South Africa (1928-1994).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужноафрикански Сојуз Наслов на главата статија (Јужноафрикански Сојуз)
shortname alias Јужна Африка (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of South Africa (1928-1994).svg Назив на сликата (File:Flag of South Africa (1928-1994).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1910South Africa Flag 1910-1912.svgSouth Africa Flag 1910-1912.svg
1912South Africa Flag 1912-1928.svgSouth Africa Flag 1912-1928.svg
1928[[File:|40px|border]]
navalNaval Ensign of South Africa (1959–1981).svgNaval Ensign of South Africa (1959–1981).svg
air forceAir Force Ensign of South Africa (1958–1967, 1970–1981).svgAir Force Ensign of South Africa (1958–1967, 1970–1981).svg
armyFlag of the South African Army (1951–1966).pngFlag of the South African Army (1951–1966).png

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Јужноафрикански Сојуз}} South African Navy
  • {{знамеикона|Јужноафрикански Сојуз|naval}}Јужноафрикански Сојуз

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

  • {{воено воздухопловство|Јужноафрикански Сојуз}} South African Air Force
  • {{знамеикона|Јужноафрикански Сојуз|воено воздухопловство}}Јужноафрикански Сојуз

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Јужноафрикански Сојуз}} South African Army
  • {{знамеикона|Јужноафрикански Сојуз|армија}}Јужноафрикански Сојуз

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: