Прејди на содржината

Предлошка:Country data Јужна Родезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Родезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Родезија Наслов на главата статија (Јужна Родезија)
flag alias Flag of Southern Rhodesia (1924–1953, 1963–1964).svg Назив на сликата (File:Flag of Southern Rhodesia (1924–1953, 1963–1964).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1890Flag of BSAC edit.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јужна Родезија|1890}} Јужна Родезија
  • {{знамеикона|Јужна Родезија|1890}}Јужна Родезија

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: