Предлошка:Country data Јужна Каролина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Каролина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јужна Каролина

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Каролина Наслов на главата статија (Јужна Каролина)
flag alias Flag of South Carolina.svg Назив на сликата (File:Flag of South Carolina.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalEnsign of the South Carolina Navy.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Пример за употреба