Прејди на содржината

Предлошка:Country data Јужна Долна Калифорнија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Долна Калифорнија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Долна Калифорнија Наслов на главата статија (Јужна Долна Калифорнија)
flag alias Flag of Baja California Sur.svg Назив на сликата (File:Flag of Baja California Sur.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба