Предлошка:Country data Јужна Дакота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Дакота е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јужна Дакота

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Дакота Наслов на главата статија (Јужна Дакота)
flag alias Flag of South Dakota.svg Назив на сликата (File:Flag of South Dakota.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Јужна Дакота}} Јужна Дакота
  • {{знамеикона|Јужна Дакота}}Јужна Дакота