Предлошка:Country data ЈАР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data ЈАР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на ЈАР

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias ЈАР Наслов на главата статија (ЈАР)
flag alias Flag of South Africa.svg Назив на сликата (File:Flag of South Africa.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1910Flag of South Africa 1910-1912.svgFlag_of_South_Africa_1910-1912.svg
1928Flag of South Africa (1928-1994).svgFlag of South Africa (1928-1994).svg
морнарица[[File:{{{flag alias-морнарица}}}|40px|border]]{{{flag alias-морнарица}}}
воздухопловство[[File:{{{flag alias-воздухопловство}}}|40px|border]]{{{flag alias-воздухопловство}}}
air forceAir Force Ensign of South Africa.svgAir Force Ensign of South Africa.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
RSA (преглед) Јужна Африка Јужна Африка

Пример за употреба

  • {{знаме|ЈАР}} ЈАР
  • {{знамеикона|ЈАР}}ЈАР

Употреба на варијанта

  • {{знаме|ЈАР|1910}} ЈАР
  • {{знамеикона|ЈАР|1910}}ЈАР

Употреба на алијас за пренасочување