Предлошка:Country data Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови Наслов на главата статија (Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови)
flag alias Flag of South Georgia and the South Sandwich Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of South Georgia and the South Sandwich Islands.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SGS (преглед) Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови Јужна Џорџија и Јужни Сендвички Острови

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување