Предлошка:Country data Јужен Судан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јужен Судан е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јужен Судан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужен Судан Наслов на главата статија (Јужен Судан)
flag alias Flag of South Sudan.svg Назив на сликата (File:Flag of South Sudan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
2011[[File:{{{flag alias-2011}}}|40px|border]]{{{flag alias-2011}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SSD (преглед) Јужен Судан Јужен Судан
Јужен Судан (преглед) Јужен Судан Јужен Судан

Пример за употреба

  • {{знаме|Јужен Судан}} Јужен Судан
  • {{знамеикона|Јужен Судан}}Јужен Судан

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јужен Судан|2011}} Јужен Судан
  • {{знамеикона|Јужен Судан|2011}}Јужен Судан

Употреба на алијас за пренасочување