Предлошка:Country data Југ-Пиринеи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Југ-Пиринеи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Midi-Pyrénées.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Југ-Пиринеи Наслов на главата статија (Југ-Пиринеи)
flag alias Flag of Midi-Pyrénées.svg Назив на сликата (File:Flag of Midi-Pyrénées.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Југ-Пиринеи}} Југ-Пиринеи
  • {{знамеикона|Југ-Пиринеи}}Југ-Пиринеи