Предлошка:Country data Јапонско Царство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Јапонско Царство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јапонска империја Наслов на главата статија (Јапонска империја)
shortname alias Јапонија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Merchant flag of Japan (1870).svg Назив на сликата (File:Merchant flag of Japan (1870).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Japan.svg
armyWar flag of the Imperial Japanese Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: