Предлошка:Country data Јапонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Јапонија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јапонија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јапонија Наслов на главата статија (Јапонија)
flag alias Flag of Japan.svg Назив на сликата (File:Flag of Japan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1870Merchant flag of Japan (1870).svg
1945Flag of Allied Occupied Japan.svg
1947Merchant flag of Japan (1870).svg
ryukyuFlag of US Occupied Ryukyu Islands.svg
Coast GuardEnsign of the Japanese Coast Guard.svg
navalNaval Ensign of Japan.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
JPN (преглед) Јапонија Јапонија

Пример за употреба

  • {{знаме|Јапонија}} Јапонија
  • {{знамеикона|Јапонија}}Јапонија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јапонија|1870}} Јапонија
  • {{знамеикона|Јапонија|1870}}Јапонија

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: