Предлошка:Convert/ft

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{convert/{{{d}}}|{{{1}}}||||||s=|r={{{r}}}|d={{{d}}} |u=ft |n=стапка |l=стапки |t=Стапка (должина) |o=m |b=0,3048 |j=-0,515985037-0}}