Предлошка:Convert/ми

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{convert/{{{d}}}|{{{1}}}||||||s=|r={{{r}}}|d={{{d}}} |u=ми |n=милја |o=км |b=1609.344 |j=3.206648885-0}}