Шаблон:Кв

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Cl)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[:Категорија:{{{1}}}|Кат:{{{1}}}]]

Оваа предложна документација е превметната од Шаблон:Кв/doc [уреди]

{{Кв}} се користи за приказ на називот на категоријата како врска кон категоријата. Оди во пар со {{tl}}, која има иста намеман за шаблоните.

Пример[уреди извор]

{{ cl | Шаблони за внатрешни врски }} gives Кат:Шаблони за внатрешни врски

Поврзано[уреди извор]