Предлошка:CAF teams

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фудбалски репрезентации од Африка (CAF)

Алжир | Ангола | Бенин | Боцвана | Брегот на Слоновата Коска | Буркина Фасо | Бурунди | Габон | Гамбија | Гана | Гвинеја | Гвинеа-Бисао | Демократска Република Конго | Египет | Екваторска Гвинеја | Еритреја | Етиопија | Замбија | Занзибар | Зимбабве Јужна Африка | Камерун | Кејп Верде | Комори | Конго | Кенија | Лесото | Либерија | Либија | Мадагаскар | Малави | Мали | Мавританија | Маурициус | Мароко | Мозамбик | Намибија | Нигер | Нигерија | Réunion | Руанда | Сао Томе и Принципе | Сенегал | Сејшели | Сиера Леоне | Сомалија | Судан | Свазиленд | Танзанија | Того | Тунис | Уганда | ЦАР | Чад | Џибутиi |
Associate member

Користење на {{fb start}} и {{fb end}}[уреди извор]

Оваа навигациска кутија, поврзана со фудбал ги користи предлошките {{fb start}} и {{fb end}}. Оваа предлошка сместете го помеѓу {{fb start}} и {{fb end}} во статијата, на пример:

{{fb start}}
{{CAF teams}}
{{fb end}}

Ако постојат и други навигациски кутии во статијата кои се користат со овие предлошки, тогаш истите ставетеги помеѓу {{fb start}} и {{fb end}}, на пример:

{{fb start}}
{{CAF teams}}
{{Another football template}}
{{fb end}}

За повеќе информации и дискусија во врска со стандардизираните инфокутии за фудбал, погледнете Википедија:ВикиПроект Фудбал/Предлошки.