Предлошка:Bibcode

Од Википедија — слободната енциклопедија

Bibcode{{{id}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка има за цел да овозможи едноставена стандардизирана врска до бибкодови. Пример, {{bibcode|1998ApJ...508L..81K}} ќе даде Bibcode1998ApJ...508L..81K.

Поврзано[уреди извор]