Предлошка:BTN

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Бутан

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{BTN}}

Става знаменце и викиврска за Бутан. Оваа предлошка е пандан на

  1. пренасочување Предлошка:Пвп, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BHU}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „BHU“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Бутан.

Поврзано