Предлошка:BMU

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Бермуда

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{BMU}}

Става знаменце и викиврска за Бермуда. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Бермуда}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BER}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „BER“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Бермуда.

Поврзано