Предлошка:ATCvet/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

{{ATCvet|<ATCvet prefix (without leading Q)>|<ATCvet suffix>}}

For example: QP51AA01 (metronidazole)

Поврзано[уреди извор]