Предлошка:3Д очила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

3d glasses red cyan.svg Сликава се гледа правилно со 3Д очила.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава се користи во описи на слики како совет за читателот дека се работи за анаглифна слика.

Употреба[уреди извор]

{{3Д очила|color=}}

Параметарот „color“ служи за укажување на видот на очила што треба да се користат за гледање на сликата. Моментално работи само color=red cyan.